CHOMUTOVSKÉ DERBY

V poslední červnový den se krásné prostředí Skanzenu Stará ves stal dějištěm již druhého ročníku Chomutovského derby, pořádaného ve spolupráci s Podkrušnohorským zooparkem a městem Chomutov. Na tuto událost se v hojném počtu sjeli jak jezdci domácí, tak z okolních stájí.

Dopoledne mohli diváci sledovat dvě skokové soutěže s překážkami o výškách 60 a 80 centimetrů. Účastníci těchto soutěží, kteří absolvovali základní kolo bez chyb na překážkách, postoupili do napínavého rozeskakování, kde do poslední chvíle nebylo jasné, kdo bude vítěz. První soutěž s nejrychlejším časem a bez chyb dokončila Romana Ryjáčková s Omarem Radživ z jirkovské stáje El Wanta. V soutěži do 80 centimetrů zvítězila domácí Tereza Černá na koni Orin.

Odpoledne již bylo vyhrazené pro samotnou soutěž derby. Pro startující byla připravena náročná trasa o délce asi 1200 metrů, na níž se museli potýkat s přírodními překážkami i členitým terénem. Na start se postavilo celkem 16 dvojic a všichni trasu bez větších obtíží dokončili. Soutěž byla hodnocena ve dvou kategoriích, v té první, pro koně do 150 cm kohoutkové výšky, zvítězila Tereza Bláhová s Montanou z domácí stáje. Rovněž druhé prvenství zůstalo na domácí půdě, kategorii pro velké koně ovládla Šárka Práchenská s klisnou Weodosia.

Všichni dekorovaní odjížděli domů s floty, poháry a věcnými cenami a ostatní alespoň s úsměvem na rtech. První ročník derby byl tak velmi vydařený a nezbývá než doufat, že další ročníky budou pokračovat v podobném duchu.