Hubertova jízda

Každoročně pořádá JK PZOO tradiční Hubertovu jízdu jako ukončení jezdecké sezony. Akce je určena jak pro členy klubu tak pro majitele soukromých koní. Zúčastnit se může každý kdo má chuť a odvahu. Letošní ročník 2009 se odehrál 24.10. Zahájení proběhlo v 10 hod. u stáje slavnostním nástupem cca 55 koní s jezdci včetně poníků, slavnostním proslovem hejtmanky, primátorky a ředitelky zooparku a celou atmosféru pak dokreslovala skupina trubačů.

Po slavnostním přípitku a představení role lišky (Chantal v sedle s Karolínou Moulisovou) a mastera (Sokrates v sedle s Míšou Jelínkovou) se celý průvod vydal směrem k Březenci na vyjížďku s přírodními skoky. Na louce nad Březencem pak proběhlo jak halali poníků, kde se nejmenší královnou stala Eliška Staňková s poníkem Blesk, následně halali středních koní, kde si trofej odvezla Míša Ordošová s Kanionem a na následně po návratu honců z vyjížďky i halali velkých koní. Tradiční liščí ohon letos putoval na Nechranice za Bárou Zemanovou na kobylce Samantha. Domácí si tak budou muset opět počkat do příští sezony.

Hubertova jízda 2009 byla hodnocena jako velmi vydařená, celkové atmosféře v duchu anglické tradice přispělo i příjemné slunečné počasí.

 

Všechny fotografie na:  svecova.rajce.idnes.cz/Hubertova_jizda_2009/

Foto: Karel Procházka


Hubertova jízda 2008

/album/hubertova-jizda-2008/snimek-147-jpg/
/album/hubertova-jizda-2008/snimek-152-jpg/
/album/hubertova-jizda-2008/snimek-162-jpg/

—————


Hubertova jízda 2007

/album/hubertova-jizda/hubert5-jpg2/
/album/hubertova-jizda/hubert2-jpg2/
/album/hubertova-jizda/hubert4-jpg3/

—————