AKCE 2017

29.05.2018 21:21

Jezdecký klub Podkrušnohorského zooparku Chomutov

AKCE 2017

 • Tříkrálový průvod – 6.1.2017

Členové jezdeckého klubu se v lednu 2017 zúčastnili jako již každoročně tradičního tříkrálového průvodu spolu se dvěma shirskými kobylami – Dajlanou a Gájou a teplokrevnou kobylkou Leou. Průvod se vydal ze zooparku až na náměstí, kde Kašpar, Melichar a Baltazar požehnali městu. Poté se všichni vydali zpět do zooparku.

 

 • Masopustní průvod – 18.2.2017

Únor byl ve znamení maškarního průvodu městem, kterého se taktéž členové jezdeckého klubu nadšeně účastnili. Zapojeny byly dva povozy, jeden byl tažen starokladrubskými valachy, druhou páru tvořily shirské kobyly, zástupkyně největšího plemene koní. V zástupu mohli Chomutované vidět rozmanitou škálu plemen – od shetlandských poníků po českého teplokrevníka.

 

 • Masopustní průvod na Domovince – 12.3.2017

V podobné sestavě se členové JK PZOO spolu s koňmi zúčastnili i neobvyklé masopustní veselice na Domovince, kde se do průvodu přidala i spouta místních.

 

 • Voltižní závody Albertovec – 8.4.2017

Voltižní oddíl Jezdeckého klubu při Podkrušnohorském zooparku vyjel na své první závody v sezóně 2017 do Albertovce. Cvičenky si vedly velice dobře, Kristýna Pikalová a Julie Sušická dokonce obsadily 2. místo v kategorii dvojic. Pavlína Klicperová si navíc vybojovala 3. místo v kategorii dětí.

Zbylé výsledky:

Jednotlivci – děti: Elisabeth Reslerová → 6. místo

Jednotlivci – junioři A: Lenka Nováková → 10. místo

Nátálie Albrechtová → 12. místo

Kristýna Pikalová → 13. místo

Jednotlivci – junioři B: Julie Sušická → 12. místo

 

 • Parkurové závody Hipodrom Most – 16.4. 2017

Na parkurových závodech pořádaných jezdeckou společností Hipodrom Most reprezentovala klub Tereza Bláhová s teplokrevnou klisnou Hannah, obsadily spolu 16. místo v obtížnosti ZM.

 

 • Voltižní závody Tlumačov – 29.4.2017

Chomutovské cvičenky odstartovaly podruhé hned na konci dubna, tentokrát v Tlumačově, kde v kategorii dvojic zíkaly

zlatou Kristýna Pikalová s Julií Sušickou. Radost přineslo také 4. místo Elisabeth Reslerové v kategorii dětí.

Zbylé výsledky:

Jednotlivci – děti: Pavlína Klicperová → 6. místo

Jednotlivci – junioři A: Lenka Nováková → 8. místo

Kristýna Pikalová → 12. místo

Kateřina Reslerová → 13. místo

Jednotlivci – junioři B: Julie Sušická → 13. místo

 

 • Voltižní závody Praha – 20.5.2017

Voltižní oddíl navštívil i pražské závody, kde zabodovala Pavlína Klicperová v kategorii dětí a dovezla domů zlatou medajli a úspěšná dvojice Pikalová – Sušická si připsala bronz.

Zbylé výsledky:

Jednotlivci – děti: Elisabeth Reslerová → 4. místo

Jednotlivci – junioři A: Kateřina Reslerová → 6. místo

Lenka Nováková → 7. místo

Kristýna Pikalová → 10. místo

Natálie Albrechtová → 12. místo

Jednotlivci – junioři B: Julie Sušická → 14. místo

 

 • Parkurové závody Hipodrom Most – 20.5.2017

Jezdkyně Tereza Bláhová s klisnou Hannah byly na konci května vyslány na parkurové závody do Mostu, kde absolvovaly soutěže obtížnosti Z a Zl, přičemž v obou kategoriích obsadily 32. místo.

 

 • Parkurové závody Židovice – 3. - 4.6.2017

Sehraná dvojice Tereza Bláhová a klisna Hannah odstartovaly pod záštitou JK PZOO i na červnových závodech v Židovicích. V sobotu 3. června si společně dojely pro 28. místo v soutěži obtížnosti Z. V neděli stálo štěstí na jejich straně a společnými silami vybojovaly 4. místo v soutěži obtížnosti Z a 5. místo v ZL.

Spolu s oficiálními závody probíhaly v Židovicích 4. června i hobby závody pro jezdce jezdecké licence. V této disciplíně závodila Tereza Sochorová na fjordské klisně Montaně, získala 15. místo v parkuru do 60 cm a 14. místo v parkuru do
70 cm. Druhou závodnicí byla Natálie Albrechtová na fjordské klisně Merylin, která domů přivezla krásné 2. místo v parkuru do 60 cm a 21. místo v parkuru do 70 cm.

 

 • Jezdecké hry Hipodrom Most – 10.6.2017

V červnu roku 2017 vyjeli reprezentovat jezdecký klub nejmladší členové se shetlandskými poníky, kteří závodili v jízdě zručnosti a parkuru uspůsobeném pro poníky. Disciplíny neznaly poražené, vítězem se stalo každé zúčastněné dítě.

 

 • CVI Frenštát po Radhoštěm – 29.6. - 2.7.2017

Děvčata voltižního týmu si účastnila na přelomu června a července mezinárodních voltižních závodů ve Frenštátě pod Radhoštěm. V kategorii junior A získala Kateřina Reslerová 6. místo a Lenka Nováková 10. místo.

 

 • Chomutovské derby – 1.7.2017

První červencový den se na skanzenu Stará Ves v areálu Podkrušnohorského zooparku odehrál první ročník Chomutovského derby, který byl uspořádán nejen pro jezdce domácí, ale i pro nadšence z okolních stájí. Závodníci se utkali v parkuru a následně si změřili síly ve štafetě. Akce získala spoustu pozitivních ohlasů jak od soutěžících tak od diváků.

 

 • Parkurové závody Louny – 22.7.2017

V červenci odstartovala Tereza Bláhová na klisně Hannah na parkurových závodech v Lounech, na kterých společně zazářily a dosáhly na 1. příčku v soutěži obtížnosti Z.

 

 • Parkurové závody Židovice – 29.7.2017

Tereza Bláhová spolu s Hannah navštívila židovické závody i na konci července. Dvojice si připsala 14. místo v soutěži obtížnosti ZM a 51. místo v soutěži obtížnosti ZL.

 

 • IX. Jezdecké hry Droužkovice – 26.8.2017

V srpnu se klub zúčastnil jezdeckých her uskutečněných v Droužkovicích. Soutěžily zde nejmenší členové klubu na shetlandských poních, a to v jízdě zručnosti a parkuru. Ve stejných disciplínách poměřila síly i starší děvčata na fjordských koních.

adiepetrova.rajce.idnes.cz/IX._Jezdecke_hry_Drouzkovice_-_26.8.2017/

 

 • Voltižní závody Frenštát pod Radhoštěm – 2.9.2017

Členky voltižního oddílu zastupovaly svůj tým na zářijových závodech ve Frenštátě pod Radhoštěm. V kategorii „jednotlivci junioři A“ vyhrála Kateřina Reslerová 7.místo a Natálie Albrechtová 8. místo.

 

 • Pony hry na Skanzenu – 3.9.2017

Jezdecký klub uspořádal pro děti rozloučení s prázdninami formou jezdeckých her určených pro poníkáře a začínající jezdce. Děti zdolávaly jízdu zručnosti a pro zkušenější byl připravený i malý parkurek. Akce se zúčastnili i jezdci z okolních stájí.

adiepetrova.rajce.idnes.cz/PONY_HRY_-_3.9.2017/

 

 • Parkurové závody Židovice – 16.9.2017

Svou závodní sezónu zakončila Tereza Bláhová na klisně Hannah v Židovicích, kde odstartovaly v parkuru obtížnosti Z a ZL, tentokrát bohužel bez úspěchu.

 

 • Mistrovství České republiky ve voltiži 2017 Tlumačov – 22. - 24.9.2017

Vrcholem voltižní sezóny bylo mistrovství České republiky, které letos hostil Tlumačov. Nejen pro voltižní tým ale pro celý klub byly tyto závody velice úspěšné, neboť cvičenky JK PZOO získaly hned několik předních příček. Dvojice Kristýna Pikalová a Julie Sušická obhájily krásné třetí místo. V kategorii junior A zabodovala Kateřina Reslerová, která si svým výkonem zasloužila 2. místo. Ve stejné kategorii se na 10. místě umístila Natálie Albrechtová. V kategorii dětí si 2.místo vybojovala Elisabeth Reslerová a 3. místo Pavlína Klicperová.

 

 • Podzimní halové skokové závody – 21.10.2017

Jezdecký klub při Podkrušnohorském zooparku zorganizoval oficiální parkurové závody, na které se přihlásili nejen domácí jezdci, ale i spousta závodníků z okolních stájí. Závody měly celkem čtyři soutěže, přičemž nejvyšší měla obtížnost L*.

 

 • Hubertova jízda Chomutov – 4.11.2017

V rámci zakončení jezdecké sezóny se konal tradiční hon na lišku uspořádaný Jezdeckým klubem Podkrušnohorského zooparku. V roce 2017 se Hubertovy jízdy zúčastnil rekordní počet jezdců a koní. Během samotného honu probíhal na Skanzenu doprovodný program pro děti a poníky.

adiepetrova.rajce.idnes.cz/Hubertova_jizda_Chomutov_-_4.11.2017_-_ponikari/

www.youtube.com/watch?v=Rujrv2G4bm0

tereeezkacz.rajce.idnes.cz/Hubertova_jizda_CV_2017/

www.facebook.com/pg/JKPZOOChomutov/photos/?tab=album&album_id=191868238050257

 

 

—————

Zpět