O NÁS

Jezdecký oddíl umožňuje výuku jízdy na koních a ponících, kde děti jednou týdně mají trénink pod vedením trenéra kde se učí základnímu výcviku jízdy na koních a péči o něj. Součástí výukových chodin je i teoretická příprava, která je nezbytná pro zvládnutí veškeré péče o koně. V případě zájmu je v rámci JK možno získat jezdeckou licenci.

K dispozii pro výuku jízdy na koních máme tyto plemena: shetlandský pony, fjordský kůň, tarpan, český teplokrevník, anglický plnokrevník, shirský kůň. 

Náplní členů JK je příprava mladých koních, výcvik v zápřahu a spusty dalších aktivit.

Součástí jezdeckého oddílu je i voltižní družstvo, další info viz. sekce VOLTIŽ.

Jezdecký oddíl pořádá během roku několik druhů závodů. Např. oficiální skokové závody, hobby závody všeho druhu, voltižní závody a veřejné tréninky pro všechny zájemce.

Každým rokem se pořádá týdenní dětský letní pony tábor na různých místech, voltižní letní soustředění a tradiční Hubertova jízda.

Součástí smlouvy mezi JK a ZOO je účast na akcích pořádaných městem Chomutov a Podkrušnohorským zooparkem, např. Jízdá tří králů, Masopust, Chomutovské slavnosti, Pohádkové safari, Živý betlém...

Během letní sezony probíhá v areálu zooparku možnost svezení návštěvníků ZOO na koních, na kterém se taktéž podílejí členové JK.